Zestawienie wynagrodzeń w Niemczech

Ranking wynagrodzeń w najbardziej poszukiwanych zawodach w Niemczech!

Zestawienie wynagrodzeń w poszczególnych zawodach w Niemczech

Z myślą o Państwu, przygotowaliśmy  zestawienie zawodów w Niemczech, gdzie można uzyskać satysfakcjonujące zarobki. Bardzo wiele osób kontaktuje się, chcąc dowiedzieć się jak wyglądają zarobki za granicami naszego państwa. Praca w Niemczech ze znajomością języka lub bez znajomości języka niemieckiego, z doświadczeniem, czy też bez doświadczenia.

Zestawienie wynagrodzeń w poszczególnych zawodach w Niemczech

Malarz

Zawód malarza jest jednym z bardziej poszukiwanych zawodów w Niemczech. Wynagrodzenie waha się między 11€ – 15€ brutto. Zarobki w tym zawodzie  różnią się w zależności od  doświadczenia. Doświadczony malarz, może ubiegać się o wyższą stawkę, natomiast pomocnik, osoba zaczynająca swoją ścieżkę w tym zawodzie, musi się liczyć z tym, że wynagrodzenie będzie oscylowało przy tej niższej granicy. Znaczny wpływ na wynagrodzenie  ma również znajomość języka niemieckiego. Jeśli ktoś może pochwalić się płynną znajomością języka, może zarobić więcej, niżeli osoba, która go nie zna. Również duży wpływ na wynagrodzenie ma odległość, ponieważ bliżej granicy zarobki są nieco niższe, natomiast koszty podróży są również niższe. Dla osób, które chcą wracać do domu i być bliżej granicy, to idealne rozwiązanie. Z kolei osoby, którym jest to bez różnicy, mogą szukać pracy w zachodniej części Niemiec, tam mogą spodziewać się wyższych wynagrodzeń, ale muszą liczyć się z tym, że  koszty podróży wtedy wzrastają.

Murarz

Murarz –  zawód murarza w Niemczech jest bardzo szanowany. Wynagrodzenie waha się w granicach 10€ – 16 € brutto. W landach zachodnich murarze mogą naprawdę dobrze zarobić. Początkujący pomocnik murarza musi liczyć się z tym, że wynagrodzenie będzie niższe, natomiast fachowiec, który ma doświadczenie i zna się na tym, co robi, może negocjować wyższe stawki. Często wynagrodzenie nie jest uwarunkowane znajomością języka niemieckiego, ale w wielu przypadkach warto znać język, gdyż często specyfika pracy wymaga tego, by się komunikować. Ułatwia to rozumienie dyspozycji ze strony kierowników i ogólną świadomość tego co się dzieje wokół.

Stolarz

Stolarz – zawód w Niemczech, który nie należy do najbardziej popularnych, ale można zarobić dobre pieniądze. Wynagrodzenie waha się w granicach 10€- 13€ brutto. Należy również pamiętać, że jest to uzależnione od tego, czy pracodawca oferuje diety, czy zakwaterowanie jest płatne, czy zapewnione. Stolarz, który posiada znajomość języka niemieckiego, a także doświadczenie jest w stanie dużo więcej zarobić niż pomocnik stolarza. Landy zachodnie, zapewniają wyższe wynagrodzenie, ponieważ gospodarka w tej części jest bardziej rozwinięta niż bliżej granicy. Jednak wiąże się to z tym, że docelowo odległość do pracy w Niemczech jest znacznie większa niż w przypadku dojeżdżania w okolice granicy.

Elektryk

Elektryk – dobrze płatny zawód w Niemczech, wymaga bycia fachowcem w tej dziedzinie. Wynagrodzenie waha się w graniach 10€-15€ brutto. Jeśli ktoś zna się na pracy, ma doświadczenie, ma uprawnienia, to wynagrodzenie automatycznie jest wyższe. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że na zachodzie elektrycy zarobią więcej niż przy granicy. Trzeba mieć na uwadze,  że praca elektryka jest  związana z ryzykiem zawodowym.

Dekarz

Zawód dekarza wiąże się z dużym niebezpieczeństwem związanym z pracą na wysokościach. Stąd zarobki są dużo wyższe. Wahają się w granicach 12€- 18€. Dobry majster, fachowiec jest w stanie zarobić fajne pieniądze jeśli chodzi o pracę w Niemczech. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że zaczynając swoją przygodę nie można spodziewać się takich samych zarobków jak osoba, która ma wieloletnie doświadczenie. Często istotne znaczenie, jeśli chodzi o wielkość zarobków, ma znajomość języka niemieckiego. Wtedy można zarobić więcej, gdyż w wielu  firmach, potrzebują pracowników, którzy potrafią komunikować się w języku niemieckim.

Kierowca C+E

kierowca C+E

Jeśli chodzi o pracę kierowcy w Niemczech, to jest ona uzależniona od wielu czynników.

Wynagrodzenie dla kierowcy C+E waha się 1200€-3500€ brutto. W dużej mierze jest to uzależnione od systemu w jakim się pracuje, od tras na których się jeździ oraz odległości. Praca jako kierowca również zależna jest od znajomości języka niemieckiego, a także zdobytego doświadczenia. Kierowcy w Niemczech, którzy pracują bliżej granicy, zarabiają mniej, ale oszczędzają na paliwie. Natomiast kierowcy, którzy jeżdżą na trasach międzynarodowych mogą zarobić więcej od kierowców pracujących na trasach krótkobieżnych. Wynagrodzenie w dużej mierze zależy również od tego, w jakiej klasie podatkowej znajduje się kandydat chętny do podjęcia pracy jako kierowca.

Jak pokazuje powyższy artykuł, duże znaczenie jeśli chodzi o wynagrodzenie ma doświadczenie, znajomość języka, a także lokalizacja docelowego miejsca pracy. W wielu  przypadkach  zachodni pracodawcy zapewniają lepsze warunki finansowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób ubiegających się o pracę jest to iż większość firm zapewnia zakwaterowanie, dzięki temu nie trzeba martwić się o nocleg.

Zainteresowany? Aplikuj już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.). *

Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SARA moich danych osobowych, tj. imienia, nazwiska i adresu email, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług SARA za pośrednictwem poczty email.