Zmiany w niemieckich przepisach w 2019r.

W tym wpisie przedstawimy kilka istotnych zmian w przepisach jakie zaszły w Niemczech.

Zmiany w niemieckich przepisach w 2019r.

przepisy

W Niemczech w ostatnich czasach zachodzi  bardzo dużo zmian. Warto wiedzieć, jakie nowinki będą miały miejsce w tym roku. Osoby mające pracę w Niemczech dzięki temu mogą uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Zmiana pewnych przepisów, może również dotyczyć osób wybierających się do pracy w Niemczech. Zebraliśmy najnowsze i najciekawsze nowinki dotyczące przepisów zmieniających się w roku 2019.

Jeśli już pracujesz lub dopiero planujesz rozpocząć pracę w Niemczech, będą to przydatne informacje. Poniżej przedstawiamy kilka nowo wprowadzonych zmian w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Są to istotne zmiany, z którymi warto się zapoznać jeśli jesteśmy zatrudnieni na niemieckiej umowie.

Nowe przepisy:

  • Wzrost emerytury na zachodzie o 3,18%, natomiast na wschodzie o 3,19%. Jest to pozytywna zmiana dla osób mieszkających i pracujących w Niemczech, również może to być zachęcające dla osób planujących przeprowadzić się i rozpocząć pracę w Niemczech.
  • Ustawodawcy za naszą zachodnią granicą uznali Dzień Kobiet dniem wolnym od pracy. W Berlinie mają najmniej dni wolnych od pracy, dlatego jest to dodatkowym atutem dla osób pracujących w tym mieście.
  • Rozszerzanie zakazu wjazdu diesli do co raz większej ilości niemieckich miast.
  • Wprowadzenie do obiegu banknotów o nominałach 100€ i 200€ zawierających lepsze zabezpieczenia oraz mniejsze wymiary.
  • Wzrost dodatku KINDERGELD – w tym roku w Niemczech zasiłek ma się zwiększyć o 10€.
  • Spadek cen dotyczących prowadzenia rozmów telefonicznych – w Niemczech ma nastąpić zmiana cen na niższe.  Jest  to korzystne dla osób pracujących w Niemczech, które dzwonią do rodzin w Polsce.
  • Wzrost płacy minimalnej – w porównaniu do poprzedniej stawki, można zauważyć, że minimalna stawka za godzinę pracy w Niemczech wzrosła z 8,84€ brutto do 9,15€ brutto. Rząd jednak planuje na następne lata kolejne podwyżki płacy minimalnej.

Przepisy w Niemczech ulegają cały czas zmianie. Dlatego warto być na bieżąco z nowinkami, które są wprowadzane, ponieważ często są to zmiany na lepsze.

Zainteresowany? Aplikuj już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.). *

Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SARA moich danych osobowych, tj. imienia, nazwiska i adresu email, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług SARA za pośrednictwem poczty email.