Praca w Niemczech jako alternatywa w przypadku Brexitu

W ostatnim czasie jest coraz głośniej na temat Brexitu. Powoduje to zamieszanie na rynku pracy. Dla wielu Polaków, niesie to dużą niepewność o swoją przyszłość. Wielu z nich może znaleźć zatrudnienie w kraju naszego zachodniego sąsiada, a my postaramy się przedstawić kilka plusów takiego wyjścia.

Praca w Niemczech jako alternatywa w przypadku Brexitu

 

W ostatnim czasie jest bardzo głośno na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Spowodowało to bardzo duże zamieszanie nie tylko na rynku pracy, ale również w kwestiach transportowych. Jest to bardzo duży szok dla Polaków mieszkających w Anglii. Dla wielu rodaków, niesie to za sobą dużą niepewność o swoją przyszłość.  Pojawiają się znaki zapytania, czy wrócić do Polski, czy emigrować do innego państwa w poszukiwaniu lepszych ofert pracy.

Jedną z dobrych alternatyw jest emigrowanie oraz poszukiwanie pracy w Niemczech. Rynek niemiecki  obecnie otwarty jest na nowych pracowników. Można znaleźć pracę w Niemczech, jako pracownik fizyczny, pracownik budowlany, czy też kierowca C+E w Niemczech. Również jest duże zapotrzebowanie na takie zawody jak: lekarze, pielęgniarki, prawnicy, itd. Emigrowanie do Niemiec, niesie za sobą wiele korzyści.

Plusy dotyczące emigracji w poszukiwaniu pracy w Niemczech

Niemcy ok

1. Odległość od polskiej granicy

Jest to dużym plusem, ponieważ wystarczy wsiąść w samochód i jest się w ciągu paru godzin w domu, z  najbliższymi.

2. Wynagrodzenie

Wynagrodzenie w Niemczech nie odbiega dużo od wynagrodzenia w Anglii. Praca w Niemczech również jest dobrze płatna. Podejmując pracę w Niemczech, można trafić na różnego typu oferty, ze znajomością językową lub bez znajomości. Dlatego jest to atrakcyjne dla osób, które poszukują pracę akurat w tym kraju.

3. Dużo ofert pracy na rynku niemieckim

Osoby radzące sobie z językiem niemieckim oraz angielskim, posiadające konkretny fach w ręku, bez problemu odnajdą się w Niemczech. Osoby, które mają problemy ze znajomością języka nie muszą się martwić, ponieważ gospodarka w kraju naszych zachodnich sąsiadów rozwija się w zawrotnym tempie, co daje dużo nowych miejsc  oraz ofert pracy w Niemczech.

4. Jasny i zrozumiały system pracy

System pracy w Niemczech jest dużo bardziej przejrzysty i zrozumiały niż w Polsce. Emigrując do Niemiec, trzeba mieć na uwadze to iż każdego roku są wprowadzane zmiany w prawie niemieckim. Dużym plusem dla osób chcących otworzyć własną działalność gospodarczą jest to iż koszty związane z utworzeniem działalności w Niemczech są dużo niższe niż w Polsce.

5. Służba zdrowia

System związany ze służbą zdrowia w Niemczech jest bardzo rozwinięty. Tutaj wyróżnić można opiekę państwową. Ubezpieczenie państwowe na podstawowym poziomie, skierowane jest dla obywateli Niemiec, a także osób nie będących obywatelami Niemiec, jeśli ich zarobki roczne nie przekraczają około 40500 euro. Takie prawo przysługuje również studentom, osobom bezrobotnym, rencistom a także stażystom.

Jak wiadomo na rynku UK zachodzą również duże zmiany w transporcie, co może spowodować, że wielu kierowców może stracić prace. Idealnym rozwiązaniem jest rozglądanie się za podjęciem pracy w Niemczech, tutaj jest wiele możliwości. Pomoc w znalezieniu pracy oferują różne biura doradztwa personalnego, agencje pośrednictwa pracy. SaSa Rekrutacja pomaga znaleźć pracę dla kierowców Niemczech. W swojej ofercie posiada bardzo wiele ofert pracy w Niemczech, dlatego dla osób chcących zmienić pracę, jest to idealnym rozwiązaniem.

Zainteresowany? Aplikuj już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.). *

Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SARA moich danych osobowych, tj. imienia, nazwiska i adresu email, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług SARA za pośrednictwem poczty email.