Najbardziej rozchwytywane stanowiska w Niemczech.

Jesteś bez pracy? Poszukujesz ofert pracy w Niemczech? W dzisiejszych czasach możesz zacząć szukać pracę w Niemczech, będąc jeszcze w Polsce.

Praca w Niemczech. Kto ma największe szanse na zatrudnienie za naszą zachodnią granicą?

Firma SaSa Rekrutacja specjalizuje się w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników, którym zapewnia pracę w Niemczech, w renomowanych przedsiębiorstwach. Specjalizujemy się w branży transportowej, budowlanej, przemysłowej, a także gastronomicznej. Na naszej stronie internetowej prezentujemy różne oferty pracy w Niemczech. Wśród bogatej oferty każdy może odnaleźć pracę, która będzie odpowiadać jego kwalifikacjom.

ojro

Kto znajdzie pracę w Niemczech?

Pracodawcy niemieccy coraz chętniej poszukują pracowników poza granicami kraju, trzeba jednak pamiętać, że nie zatrudnia się już każdego! Wraz z coraz większą emigracją za pracą wzrastają również oczekiwania pracodawców. Liczy się wykształcenie, umiejętności, doświadczenie zawodowe, a także przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

Znajomość języka niemieckiego coraz częściej wpływa na wysokość oferowanej stawki. Niejednokrotnie na sam fakt, czy kandydat zostanie przyjęty na dane stanowisko kluczowy wpływ ma znajomość języka niemieckiego. Naturalnie zdarzają się jeszcze oferty pracy bez znajomości języka w Niemczech. Wiele zagranicznych firm często wdraża praktyczne rozwiązania, jakimi jest opieka polskiego koordynatora, który zarządza pracą rodaków za granicą i jest pomocny przy tłumaczeniach. Właśnie z tego względu coraz częściej oferty pracy bez znajomości języka w Niemczech znajdują swoich odbiorców.

Niemieccy pracodawcy coraz częściej i chętniej zatrudniają do pracy osoby z naszego kraju. Polacy są często dobrze wykształceni, mają duże doświadczenie zawodowe, w pracy są sumienni i z odpowiedzialnością wykonują powierzoną im pracę. W kraju naszych zachodnich sąsiadów poszukują kadry wyższego szczebla. Przez to zatrudniani są np.: dyrektorzy, specjaliści z dziedziny IT, dyspozytorzy oraz spedytorzy, posługujący się językiem niemieckim. Ambitni pracownicy, bez znajomości języka, mogą zapisać się na darmowe kursy językowe, które organizowane są w większości niemieckich miast.

Dlaczego praca w Niemczech cieszy się taka popularnością?

Na korzyść emigracji do Niemiec przemawia wiele czynników, ale najważniejsze z nich to zarobki i niewielka odległość, a także bogata oferta stanowisk wraz z zakwaterowaniem. Praca w Niemczech, w porównaniu do pracy chociażby w Wielkiej Brytanii to duża wygoda, a także możliwość regularnego odwiedzania rodziny i znajomych.

Praca w Niemczech od zaraz?

Tak! Coraz więcej pracodawców publikuje pracy w Niemczech od zaraz i nie dotyczy to jedynie zagadnienia takiego jak sezonowa praca za granicą.

Praca w branży budowlanej:

budowlańcy

– dekarze dekarz (niemetalowy) pokrywa dachy materiałami takimi jak: kompozytowe gonty, arkusze papy, gonty drewniane, masy bitumiczne, papa żwirowa, papa termozgrzewalna. Prace dekarskie prowadzone są na wysokości, na dachach płaskich lub pochylonych. Do prac dekarskich należą: przygotowanie miejsca pracy w tym wykonanie zabezpieczeń dróg komunikacyjnych, ustawienie odpowiednich rusztowań lub pomostów. Dekarz również przygotowuje elementy pokrycia np. obróbka rynien, dróg spustowych itp. Przygotowuje i transportuje materiały oraz narzędzia na dach. Wykonuje prace związane z właściwym kryciem dachu i wykończeniem krycia dachu. Dekarz może też demontować stare dachy. Instaluje, dopasowuje i naprawia metalowe elementy dachów, takie jak klamry, rynny, montuje i demontuje okna dachowe itp. 

– cieśle – cieśla budowlany wykonuje różne konstrukcje drewniane do szalunków i stemplowań, które będą wykorzystane jako formy przy wylewaniu betonu lub jako szablony w robotach murarskich czy wreszcie w pracach montażowych. Dodatkowo wykonuje wszelkie konstrukcje z drewna niezbędnych na placu budowy np. kobyłek, pomostów roboczych i często także rusztowań. Cieśle wykonują też samodzielne konstrukcje użytkowe – jak np. wieże triangulacyjne. Cieśla wykonuje szablony drewniane dla różnorodnych konstrukcji budowlanych zgodnie z projektem. Wymaga się zatem od niego umiejętności bezbłędnego odczytywania rysunków technicznych w zakresie prac ciesielskich.

– stolarze – stolarz jest rzemieślnikiem wykonującym produkty drewniane i usługi związane z obróbką, montażem, okuwaniem i naprawą elementów drewnianych. Osoba trudniąca się tą profesją, na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia, dobiera odpowiednie gatunki drewna. Dzięki temu wytwarza określone mebli, elementy konstrukcji budowlanych i temu podobne. Określa także zalecany sposób ich konserwacji, lakierowania, czy łączenia z innymi materiałami. Stolarz wykonuje prace związane z obróbką materiałów drzewnych. Korzysta z narzędzi manualnych lub specjalistycznych maszyn i urządzeń, służących do tego celu

Praca w branży transportowej

– kierowcy samochodów ciężarowych – wśród publikowanych ofert na stronie www.sasa-r.eu każdy może spróbować odnaleźć coś dla siebie, są tu zarówno oferty pracy z wymaganą znajomością języka niemieckiego jak i oferty pracy bez znajomości języka w Niemczech.

Praca sezonowa

– praca sezonowa – dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z pracą w Niemczech dobrą alternatywą może być praca sezonowaJest to idealne rozwiązanie dla decydujących się na wyjazd za granicę młodych ludzi, studentów, chcących powiększyć swój budżet w trakcie przerw akademickich, który umożliwi im samodzielne utrzymanie się poza rodzinnym domem.

Zainteresowany? Aplikuj już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.). *

Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SARA moich danych osobowych, tj. imienia, nazwiska i adresu email, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług SARA za pośrednictwem poczty email.