Korzyści z życia i pracy w Niemczech

Zastanawiasz się nad wyjazdem do Niemiec? Przedstawiamy kilka plusów życia u naszych zachodnich sąsiadów

Korzyści z życia i pracy w Niemczech

Wiadomo nie od dziś, że coraz więcej Polaków decyduje się na pracę za granicą . Już ponad 2,2 miliony Polaków według Głównego Urzędu Statystycznego zdecydowało się na emigrację. Wpośród najczęściej obieranych kierunków od lat królują Niemcy. Zdania na temat pracy w Niemczech są podzielone, w dzisiejszej notce postaramy się państwu przedstawić te strony, które mogą państwa zachęcić do pracy za granicą.

Powody dla których Polacy wyjeżdżają za granicę są różne do najczęściej występujących należą:

 • Praca ( wyższe zarobki)
 • Edukacja
 • Awans
 • Chęć nauki języka obcego

Jednakże wiadomo nie od dziś, że Polacy w największym stopniu decydują się na wyjazd do Niemiec tylko i ze względu na lepsze zarobki i perspektywy życia. Poniżej przedstawiamy plusy życia oraz pracy u naszych zachodnich sąsiadów.

niemce

 1. Praca

Biorąc pod uwagę, że bezrobocie w Niemczech nie przekracza progu 7% o wiele łatwiej znaleźć pracę właśnie w tym państwie. Znajdzie się bez problemu w tym kraju praca zarówno dla inżynierów jak i oferty dla kierowców zawodowych w Niemczech oraz pracowników budowlanych. Bardzo duże zapotrzebowanie jest również na opiekunki oraz pracowników produkcyjnych.

 1. Odległość

Jako, że Niemcy są naszymi zachodnimi sąsiadami działa to na korzyść emigracji Polaków do Niemiec. Bliskie położenie Niemiec w stosunku do Polski jest dużym atutem, ułatwia to komunikacje i częste powroty do Polski.

 1. Pieniądze

Chyba najważniejsza kwestia. To właśnie z powodu pieniędzy decydujemy się na życie i pracę w Niemczech. Nie od dzisiaj wiadomo, że decydując się na pracę w Niemczech i zarabiając w Euro jesteśmy w stanie bez problemu utrzymać siebie jak i nawet wspomagać rodzinę żyjącą w Polsce.

 1. Ceny w Niemczech

Ceny produktów gospodarczych, spożywczych, odzieżowych, higienicznych oraz elektrycznych w Niemczech są bardzo przystępne (tańsze niż w Polsce). Możemy sobie na nie bez problemu pozwolić nie odmawiając sobie innych przyjemności.

 1. Pomoc socjalna

Kraj niemiecki słynie z dbania o swoich mieszkańców. Osoby zamieszkujące teren Niemiec bez problemu mogą się ubiegać o świadczenia socjalne takie jak: zasiłek rodzicielski i macierzyński, zasiłek dla bezrobotnych czy też dodatkowe świadczenia na dzieci o których pisaliśmy w naszych poprzednich postach.

 1. Mentalność

Niemcy jako przedstawiciele Europy Zachodniej są znani z tolerancji. Nie wyklucza się w tym kraju osób chorych, niepełnosprawnych, innej orientacji oraz narodowości. W Niemczech można spotkać wiele optymistycznych oraz tolerancyjnych osób. Mieszkając w Niemczech są znikome szanse na spotkanie ksenofobii.

 1. Komunikacja

Jak na zachód przystało transport w Niemczech jest bardzo rozwinięty. Dotyczy to dróg krajowych i autostrad, którymi bez problemu możemy w komfortowych warunkach podróżować między Landami. Również komunikacji miejskiej, która działa niezawodnie nie tylko w dużych miastach. Żyjąc w Niemczech możemy skorzystać z nowoczesnych autobusów, tramwajów oraz metra, dzięki którym możemy szybko przedostać się z jednego końca miasta na drugi.

 1. Miejscowości

Niemcy jako kraj posiada wiele wysokorozwiniętych miast do których zaliczają się między innymi: Berlin, Monachium czy Hamburg  oraz dużo mniejszych, ale urokliwych miejscowości. Nie ważne na którą miejscowość się zdecydujemy, na pewno odnajdziemy w nich jedną wspólną cechę – porządek. Od lat niemieckie miejscowości charakteryzują się czystymi ulicami, trawnikami, chodnikami oraz zadbaną roślinnością co robi wrażenie prawdopodobnie na każdym odwiedzającym.

Powyżej przedstawiliśmy Państwu tylko niektóre z plusów życia i pracy w Niemczech jest ich oczywiście o wiele więcej. Dzisiaj skupiliśmy się tylko na tych najważniejszych, ale jak wiemy nie wszystko posiada swoje plusy możemy znaleźć również minusy. Minusy życia za granicą postaramy się przedstawić w naszym przyszłym wpisie. Bądźcie z nami!

Zainteresowany? Aplikuj już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.). *

Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SARA moich danych osobowych, tj. imienia, nazwiska i adresu email, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług SARA za pośrednictwem poczty email.