Smartfon jako narzędzie ułatwiające pracę kierowcy zawodowego

W obecnych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez telefonu. Przydatny jest w wielu miejscach pracy, także na stanowisku kierowcy C+E.

Smartfon jako narzędzie ułatwiające pracę kierowcy zawodowego

aplikacje

W obecnych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez telefonu. Przydatny jest w wielu miejscach pracy, także na stanowisku kierowcy C+E.

Nawigacja i mapy

Specyfika tej pracy kojarzy się nam przede wszystkim z wymogiem posiadania nawigacji. Nieważne, czy jest to praca w Niemczech, czy w innych krajach – urządzenie to jest zawsze przydatne. Obecnie niepotrzebny jest zakup dodatkowego sprzętu do nawigacji – wystarczy smartfon i dostęp do Internetu. Jedną z popularniejszych, darmowych opcji jest Google Maps. Aplikacja na bieżąco kontroluje prędkość i ilość innych pojazdów oraz dostępność tras. Wpływa to na wybranie przez mapy Google’a najlepszej drogi. Oprócz tego można znaleźć kawiarnie, stacje benzynowe czy hotele w interesującej nas lokalizacji. Jeśli komuś praca kierowcy C+E nie jest obca i chce aplikację specjalnie dla niego dedykowaną, może wybrać PTV Navigator. Ustalane w czasie rzeczywistym trasy uwzględniają rozmiar, rodzaj i różne ograniczenia pojazdu. Przejrzysty interfejs, na bieżąco aktualizowany czas przyjazdu, najnowsze informacje o ruchu drogowym czy asystent parkowania – to wszystko zapewnia aplikacja. Jedyny minus to cena- 26,99$. Praca w Niemczech wiąże się z korzystaniem z internetu w roamingu- pomyśli każdy kierowca. Tutaj z pomocą przychodzi kolejna aplikacja – CoPilot GPS (koszt to 9,99$). Mapa działa w trybie offline a aplikacja posiada nawigację głosową i informuje użytkownika o ruchu na drodze.

Bezpieczeństwo na drodze

Będąc kierowcą C+E warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Pełniącą funkcję CB Radia, najpopularniejszą aplikacją jest Yanosik. Na bieżąco można dowiedzieć się o utrudnieniach na drodze czy wypadkach na trasie. Zaznaczone są nawet kontrole policji czy Inspekcji Transportu Drogowego. Niewątpliwym atutem jest również fakt, że aplikacja jest darmowa.

Parkingi

Znalezienie miejsca parkingowego dla kierowcy C+E jest z reguły niemałym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja Trans Parking. Tworzą ją użytkownicy – sami dodają parkingi oraz informują o tym, jak bardzo zajęte one są przez kierowców. Oprócz wyszukiwania dostępnych i najbliższych na całej trasie miejsc, mamy możliwość sprawdzenia opisu parkingu, np. czy jest tam restauracja albo prysznic. Z kolei największą, darmową aplikacją informującą o parkingach w Europie jest Truck Parking. Na bieżąco aktualizowana baza posiada opinie innych kierowców C+E. Można także ustawić filtry tak, aby znaleźć najbardziej odpowiedni parking. Aplikacja umożliwia również dodawanie znajomych i jest darmowa.

Pomoc w awaryjnych sytuacjach

Na drodze zdarzają się różne sytuacje, które wymagają od kierowcy natychmiastowej reakcji. Aplikacja UFG Na wypadek pomaga osobom poszkodowanym w wypadku czy kolizji. Prowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie czynności jakie trzeba wykonać, aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Dokumentuje przy tym całe zdarzenie. Aplikacja pomaga także w zarządzaniu polisami AC, OC czy terminami badań technicznych. W awaryjnej sytuacji z kolei przyda się ICE – w nagłym wypadku. Można w niej zapisać informacje dotyczące przyjmowanych leków, chorób, alergii czy stworzyć listę osób, które mają zostać powiadomione przez ratownika w razie wypadku. Posiadają także specjalny przycisk, który umożliwia wysłanie smsa do wszystkich osób zapisanych na liście kontaktowej.

Różnego rodzaju aplikacji jest o wiele więcej, które w większości są darmowe. Warto zainstalować takie aplikacje, które ułatwią pracę i funkcjonowanie w trasie.

Zainteresowany? Aplikuj już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.). *

Dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SARA moich danych osobowych, tj. imienia, nazwiska i adresu email, w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług SARA za pośrednictwem poczty email.